Ponieważ miasto Białystok nie wyraziło chęci odtworzenia linii 111 BKM w pierwotnym kształcie, a zaproponowało nierealne finansowo i technicznie przedłużenie linii nr 13 oraz stworzenie tzw. wahadła Supraśl- obrzeże miasta Białystok (ul. Wiślana), Burmistrz Supraśla podjął decyzję o współpracy w zakresie komunikacji zbiorowej z PKS Nova.

 

W dniu 05 lipca w imieniu Burmistrza Supraśla kolejne spotkanie robocze z PKS Nova w sprawie zwiększenia ilości kursów do Supraśla przeprowadził Sekretarz Gminy Mariusz Żukowski. W celu rozwiązania najpilniejszych problemów komunikacyjnych ustalono m.in. że w dni robocze zwiększona będzie ilość kursów (o około osiem). W szczególności zostanie umożliwiony dojazd mieszkańców Supraśla do pracy na godzinę 7:00 i zwiększona będzie ilości kursów w godzinach popołudniowych, tj. po pracy. Dodane też będą kursy w soboty i niedziele, po południu i wieczorem.

Zgodnie z przepisami prawa PKS Nova ma ustawowy obowiązek uzgodnić przedmiotowe zmiany w rozkładzie z zarządcami dróg: miejskich w Białymstoku, Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku oraz gminy Supraśl oraz uzyskać pozwolenie od Prezydenta Miasta Białegostoku, po którego terenie odbywają się kursy autobusowe. Uzgodniono, że na początku przyszłego tygodnia PKS Nova wystąpi o uzyskanie wszelkich zezwoleń.


Nowy rozkład będzie mógł być realizowany po jego zatwierdzeniu przez w/w organy. Im szybciej to nastąpi, tym szybciej nowy rozkład wejdzie w życie.


Jednocześnie Urząd Miejski w Supraślu prowadzi dalsze rozmowy w sprawie rozwiązania systemowego, tj. docelowego ustalenia liczby kursów autobusowych, zasad finansowania, wprowadzenia ulg w przejazdach oraz nowoczesnego, niskopodłogowego taboru.

Prosimy o rozpowszechnienie tej informacji osobom zainteresowanym.

 

Foto: www.pksnova.pl

Kalendarium

 Luty 2024 
PnWtŚrCzPtSoN
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.