Gmina ogłosiła przetarg na budowę oświetlenia ulicznego. Dzięki inwestycji w czterech miejscowościach pojawi się kilkanaście dodatkowych lamp.

 

Przedsięwzięcie dotyczy następujących miejscowości: Ogrodniczki, Supraśl, Zaścianki i Grabówka.

- Jeśli chodzi o oświetlenie, potrzeby w tym względzie ciągle rosną. Po części wynika to z tego, że miejscowości sukcesywnie się rozbudowują – wskazuje Marcin Iwaniuk, zastępca burmistrza Supraśla. - Staramy się w miarę możliwości reagować na sygnały mieszkańców i tam gdzie to konieczne montować dodatkowe lampy.

Nie inaczej jest w przypadku wspomnianego przetargu. Przewiduje on budowę oświetlenia ulicznego wzdłuż fragmentu ul. Białostockiej w Ogrodniczkach. Na odcinku o długości 136 metrów pojawią się cztery słupy z oprawami. To pierwszy etap inwestycji.

Z kolei przy ul. Brzozówka w Supraślu pojawi się jedna dodatkowa lampa. W ramach tej inwestycji przewidziano także budowę oświetlenia części ul. Polnej w Zaściankach. Pojawią się tam trzy nowe lampy.

Gmina poszukuje także wykonawcy II etapu budowy oświetlenia przy ul. Leszczynowej w Grabówce. Pojawić się tam mają cztery słupy wraz z oprawami.

Otwarcie ofert odbędzie się 6 maja. Z kolei oświetlenie powinno być gotowe w ciągu najbliższych miesięcy.

Takich inwestycji będzie w tym roku więcej. Kolejne zadania będą prowadzone w ramach funduszu sołeckiego.

- Planujemy budowę oświetlenia w ulicy Wrzosowej w Ciasnem oraz na boisku przy Szkole Podstawowej w Sobolewie – wylicza Marcin Iwaniuk. - W miarę posiadanych funduszy zajmiemy się także budową oświetlenia w ul. Wspólnej w Grabówce, Ułańskiej w Sowlanach, Gronostajowej i Sokolej w Sobolewie, a także pojedynczych lamp w różnych miejscowościach w gminie.

Kalendarium

 Lipiec 2024 
PnWtŚrCzPtSoN
1234
293031    

Nadchodzące wydarzenia

Festiwa sztuki teatralnej...

lipiec
piątek
5
Festiwal "Między wierszami" w Supraślu to wydarzenie, które łączy w sobie różne dziedziny...

III Światowe mistrzostwa ...

sierpień
sobota
3

14:00

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.