Nowe zabawki są znacznie solidniejsze od poprzednich. Najmłodsi będą mogli z nich korzystać, jak tylko pozwolą na to rządowe rozporządzenia.

 

Remont placu zabaw przy ul. Górka Tomka w Zaściankach właśnie się zakończył. Jak informowaliśmy, jego powodem była dewastacja urządzeń. Część spróchniała pod wpływem wilgoci, inne zostały zniszczone przez wandali. Teraz plac zabaw jest w pełni funkcjonalny.

- Jesteśmy zadowoleni z tej inwestycji, zwłaszcza jeśli chodzi o cenę. Prowadziliśmy negocjacje z różnymi producentami i znaleźliśmy bardzo korzystną ofertę – podkreśla Marcin Iwaniuk, zastępca burmistrza Supraśla. - Poza tym montaż urządzeń przebiegał bardzo sprawnie, a zabawki są solidne i powinny długo posłużyć najmłodszym. Poza piaskownicą, która jest drewniana, wszystkie są wykonane z metalu i tworzyw sztucznych.

Poprzednie urządzenia były drewniane i nie sprawdziły się z uwagi na podmokły teren. Stąd nowe rozwiązanie. Remont placu zabaw kosztował niecałe 20 tys. zł i trwał kilka tygodni. Wykonała go firma Swing Zabawki. Na placu pojawiło się w sumie sześć nowych urządzeń. Są dwie huśtawki, w tym jedna podwójna. Jest także bujak typu „żyrafka”, zjeżdżalnia, karuzela oraz piaskownica.

- Na razie z uwagi na obostrzenia związane z koronawirusem z miejsc typu place zabaw nie można korzystać – zwraca uwagę Marcin Iwaniuk. - Jeżeli jednak rządowe wytyczne na to pozwolą, to plac zabaw będzie dostępny dla najmłodszych.

pl zabaw gorka tomka 1

Kalendarium

 Lipiec 2024 
PnWtŚrCzPtSoN
1234
293031    

Nadchodzące wydarzenia

Festiwa sztuki teatralnej...

lipiec
piątek
5
Festiwal "Między wierszami" w Supraślu to wydarzenie, które łączy w sobie różne dziedziny...

III Światowe mistrzostwa ...

sierpień
sobota
3

14:00

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.