Plac zabaw przy przedszkolu w Supraślu, wiata rowerowa przy szkole, kompleks sportowy w Ogrodniczkach, teren rekreacyjny w Karakulach i świetlica w Ciasnem. Te miejsca już niedługo zmienią się nie do poznania.

 

Inwestycje w ramach budżetu obywatelskiego 2019 będą w sumie kosztować 1 mln zł. Z uwagi na ograniczone fundusze gminy niektóre z nich podzielono na etapy. Dotyczy to m.in. inwestycji w Karakulach, gdzie część prac wokół wiaty do spotkań dla mieszkańców odbyła się w ubiegłym roku. Tamtejszy plac zabaw i siłownia zewnętrzna zostały już wykonane. W tym roku odbędzie się jeszcze remont wiaty do spotkań dla mieszkańców oraz magazynku, pojawi się też monitoring. Koszt przedsięwzięcia to ok. 60 tys. zł.

- Drugi etap inwestycji powinien się zakończyć do wakacji – mówi Walerian Anisimowicz, kierownik referatu inwestycji w Urzędzie Miejskim w Supraślu. - W tej chwili przygotowujemy zapytanie ofertowe do potencjalnych wykonawców.

Z kolei zawarta jest już umowa na budowę wiaty rowerowej przy Sportowej Szkole Podstawowej w Supraślu. Roboty właśnie ruszają. Inwestycja powstanie od strony skrzyżowania ul. Piłsudskiego z ul. Szkolną – przed frontem budynku szkolnego. Zamiast znajdującego się tamżywopłotu powstaną trzy utwardzone i zadaszone platformy, a wewnątrz nich stojaki na 60 rowerów. Będą z nich mogli korzystać uczniowie, ale też turyści, których nie brakuje w sezonie letnim. Teren będzie objęty monitoringiem, pojawią się na nim ławeczki, kosze na śmieci oraz nowe nasadzenia. Koszt przedsięwzięcia – 120.754 zł.

Urzędnicy pracują nad dokumentacją przetargową dotyczącą zagospodarowania terenu boiska w Ogrodniczkach. W tym roku zostanie rozebrana dawna zlewnia mleka, a teren boiska uporządkowany i nawodniony. Wokół boiska od strony drogi wojewódzkiej zamontowane zostanie podwyższone ogrodzenie z piłkochwytami. Przewidujemy też montaż prefabrykowanego elementu trybuny. Szacowany koszt inwestycji to ok. 130 tys. zł.

Największą inwestycją w budżecie obywatelskim będzie budowa placu zabaw przy przedszkolu w Supraślu. W roku 2020 wykonany zostanie pierwszy etap tej inwestycji o wartości do 470 tys. zł, tak, jak to przewidziano w budżecie naszej gminy. Przetarg ma zostać ogłoszony jeszcze w maju.

- Liczymy, że obiekt będzie gotowy we wrześniu tak, by najmłodsi mogli już z niego korzystać – mówi kierownik referatu inwestycji.

Z kolei już trwają prace w Ciasnem. Świetlica w tej miejscowości jest docieplana i zyska nową elewację. Powstanie także scena, na której będą mogły odbywać się letnie festyny. Koszt przedsięwzięcia to ponad 180 tys. zł.

Kalendarium

 Lipiec 2024 
PnWtŚrCzPtSoN
1234
293031    

Nadchodzące wydarzenia

Festiwa sztuki teatralnej...

lipiec
piątek
5
Festiwal "Między wierszami" w Supraślu to wydarzenie, które łączy w sobie różne dziedziny...

III Światowe mistrzostwa ...

sierpień
sobota
3

14:00

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.