W ostatnim czasie coraz więcej kontrowersji budzi informacja, o tym, że do supraskiego magistratu zgłosił się deweloper, który chciałby wybudować osiedle mieszkaniowe składające się z zabudowy wielorodzinnej, podziemnych parkingów, centrum handlowego itp. Na lokalizację tej inwestycji wskazał teren fabryki Cytrona i koścu ul. Nowy Świat w Supraślu.

W sieci, na portalach społecznościowych i mediach zawrzało od opinii przeciwnikow inwestycji, uderzających we włodarzy miasteczka, że jakoby pod "osłoną Covid, w zaciszu gabinetów"  władze gminy Suprasl chcą zmienić plan zagospodarowania dla kilku działek w centrum, co pozwoliłoby na budowę nawet 3-4 piętrowych bloków na 180 mieszkań. 

Zapewniamy  Państwa, że Władze gminy Supraśl nie chcą bloków ale ładnej, niskiej architektury wpisującej się w zabudowę Supraśla. Dopuszczają możliwość zmiany przeznaczenia terenu z przemysłowego na pensjonatowy, mieszkaniowy, handlowy i gastronomiczny, przy czym te dwa ostatnie miałyby zostać ulokowane na parterze.

Burmistrz Supraśla powołał Miejską Komisję Urbanistyczno –Architektoniczną, składającą się z praktyków i naukowców, którzy stanowią ciało doradcze władz gminy w przedmiotowej sprawie. W poniedziałek 16.11 do późnych godzin wieczornych w Urzędzie Miejskim w Supraślu trwała wewnętrzna narada z architektami, urbanistami i artystami wchodzącymi w skład komisji. Wszyscy podzielali opinię władz miasta co do zachowania estetyki i historycznego charakteru miasteczka.

Za kilkanaście dni zaprezentujemy Państwu opinię gremium doradczego, która będzie wzięta pod uwagę podczas dalszego procedowania w przedmiotowej sprawie.

 

lupe logo

 

Kalendarium

 Wrzesień 2021 
PnWtŚrCzPtSoN
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Sesja Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.