Możemy uznać, że Sezon kąpielowy 2021 na Miejskim Kąpielisku w Supraślu został rozpoczęty! Zapraszamy wszystkich amatorów kąpieli, pływania i zabaw na plaży do Supraśla. Atrakcji z pewnością nie zabraknie. Kąpielisko Miejskie Strzeżone w tym roku będzie czynne codziennie od godziny 10:00 do 18:00 już od 1 lipca 2021 r. Zamknięcie sezonu kąpielowego Uchwałą Rady Miejskiej zaplanowane jest na 31 sierpnia 2021 r.

Aby można było bezpiecznie zanurzyć się w kojącej tegoroczne upały chłodnej wodzie rzeki Supraśl, musieliśmy wykonać mnóstwo zadań. Przygotowania zmierzające do uruchomienia kąpieliska rozpoczęły się już w październiku ubiegłego roku. Pierwszym krokiem jest Wniosek Burmistrza Supraśla, który jest Organizatorem Kąpieliska Miejskiego. Następnie musieliśmy uzyskać zgodę Rady Miejskiej oraz szeregu takich instytucji, jak Wody Polskie oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku. 

W rzece przez ratowników zostały wyznaczone strefy kąpielowe - w zależności od głębokości wody przeznaczone dla osób o różnym stopniu umiejętności pływackich. Na plażę przywieźliśmy 4 ogromne wywrotki świeżego piasku, zaś ratownicy zostali wyposażeni w sprzęt niezbędny do poprawnego funkcjonowania kąpieliska. 

Nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwać będzie dwóch ratowników, zatrudnionych do tego odpowiedzialnego zadania przez Urząd Miejski w Supraślu. Na plaży miejskiej, to ratownicy mają decydujący głos we wszystkich sprawach - począwszy od bezpieczeństwa, poprzez dbałość o czystość i porządek, właściwe zachowanie się, aż po organizowanie życia w formie zabaw i konkursów. Na najbardziej aktywnych uczestników konkursów ogłaszanych przez ratowników, czekają liczne niespodzianki - np. w formie różnego rodzaju prezentów.

Zachęcamy, aby przed pierwszym wejściem do wody zapoznać się z Regulaminem Kąpieliska znajdującym się na tablicy informacyjnej i zwrócić uwagę gdzie znajduje się stanowisko ratowników wodnych? To do nich proszę zwracać się we wszystkich sprawach związanych z bezpieczeństwem na plaży.

I jeszcze coś bardzo ważnego... w dniu 22 czerwca 2021 zostały pobrane próbki wody z rzeki Supraśl w miejscu, w którym znajduje się Miejskie Kąpielisko. I teraz bardzo dobra wiadomość! 30 czerwca 2021 otrzymaliśmy informację z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku, że woda w rzece Supraśl jest czysta - spełnia wymogi ustawy dotyczące organizacji kąpielisk miejskich! Tak więc możemy kąpać się w rzece Supraśl i nie ma żadnych przeciwskazań, aby Miejsko Kąpielisko w Supraślu wystartowało zgodnie z planem :)

Wszystkim wypoczywającym na Miejskim Kąpielisku w Supraślu w sezonie 2021 życzymy dużo radości i wspaniałej zabawy! 

 

sezon kapielowy 2021 01   sezon kapielowy 2021 02
     
sezon kapielowy 2021 03   sezon kapielowy 2021 04

 

lupe logo

 

Kalendarium

 Wrzesień 2021 
PnWtŚrCzPtSoN
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Sesja Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.