Do zaprzyjaźnionej Gminy na Ukrainie, Kamionka Bużańska dotarła pomoc humanitarna.

Kilkaset kilogramów artykułów medycznych zostało przekazanych przez organizację charytatywną „Johanniter Unfallhilfe“ w Niemczech. Transport koordynowała Gmina Supraśl oraz strażacy z OSP Supraśl.

W mediach społecznościowych pojawiły się już pierwsze zdjęcia zadowolonych pracowników szpitala i włodarzy miasta Kamionka Bużańska. Jak sami napisali na profilu Facebook: „W jedności jesteśmy siłą. Społeczność Kamyanka-Buzka wyraża szczerą wdzięczność za udzieloną pomoc humanitarną, a mianowicie leki przekazane przez niemiecką organizację charytatywną «Johanniter Unfallhilfe» we współpracy między Radą Miasta Supraśl a gminą Grossenktenten w Niemczech. Dziękuję Gminie Supraśl (Polska) i społeczności Großenkneten (Niemcy) za ich wielokrotne wsparcie i pomoc! Wasze wsparcie jest dla nas bardzo ważne w tym trudnym czasie. Razem do zwycięstwa!”

Do znajdującej się w obwodzie lwowskim Kamionki Bużańskiej cały czas napływają uchodźcy wewnętrzni z terenów objętych bezpośrednimi działaniami wojennymi. Poza zapewnieniem im bieżącej opieki medycznej, schronienia oraz edukacji, władze Kamionki wspierają także ukraińskie wojsko, przede wszystkim w zakresie sprzętu i materiałów medycznych. Przekazane przez „Johanniter Unfallhilfe” artykuły medyczne będą znaczącym wsparciem dla naszych przyjaciół w Ukrainie.

Transport humanitarny do Kamionki Bużańskiej jest już kolejnym zorganizowanym przez Gminę Supraśl. Na początku maja Gmina Supraśl we współpracy z Caritasem Archidiecezji Białostockiej przekazała Kamionce Bużańskiej żywność długoterminową.

Bardzo dziękujemy strażakom z OSP Supraśl za pomoc w załadunku medykamentów oraz transport na granicę polsko-ukraińską.

Zobacz relację video z przyjazdu artykułów medycznych z Niemiec do Supraśla 

 

 

 

lupe logo

 

Kalendarium

 Lipiec 2022 
PnWtŚrCzPtSoN
    123
456810
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Nadchodzące wydarzenia

191. rocznica Bitwy pod S...

lipiec
czwartek
7
Miejsce: Cmentarz Powstańców Listopadowych w Kopnej Górze
19:00

Bitwa Regionów - konkurs ...

lipiec
sobota
9
13:18

Sesja Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.