W środę 8 czerwca w Sportowej Szkoła Podstawowa im. Ferdynanda Mareckiego w Supraślu

odbyły się warsztaty dla nauczycieli z gminnych jednostek oświatowych, w zakresie wykorzystania metody polisensorycznej w nauce j. polskiego dla obcokrajowców. Warsztaty poprowadziły Agata Cimoch i Katarzyna Wilczewska, autorki „Łowców wyrazów” (www.lowcywyrazow.pl) – serii innowacyjnych pomocy dydaktycznych do nauki czytania sylabowego. Metoda została opracowana z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnych i wczesnoszkolnym, przed którymi stoi wyzwanie nauczenia się samodzielnego czytania i pisania.

Wraz z inwazją Rosji na Ukrainę i przyjazdem uchodźców wojennych z Ukrainy do Gminy Supraśl, jedną z najbardziej pilnych potrzeb okazała się nauka języka polskiego, zarówno przez uchodźcze dzieci i młodzież jak i osoby dorosłe. Metoda „Łowcy wyrazów” okazała się doskonałym narzędziem do nauki języka polskiego przez obcokrajowców.

Dzięki współpracy Urzędu Miejskiego w Supraślu i Stowarzyszeniu „Jeden Świat im. Prof. Z. Religi z Białegostoku, udało się zorganizować 2 cykle warsztatowe dla naszych nauczycieli, którzy na co dzień uczą dzieci i młodzież z Ukrainy. Warsztaty odbyły się w ramach projektu pt. „Wdrożenie instrumentów wsparcia adaptacyjno-psychologicznego obywateli Ukrainy w Gminie Supraśl”, realizowanego przez Stowarzyszenie „Jeden Świat” w ramach programu „RITA – Przemiany w regionie szybka ścieżka interwencyjna” finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Autorem i koordynatorem projektu jest Paweł Jessa. W ramach projektu prowadzony jest także intensywny kurs języka polskiego dla dorosłych (w Supraślu i Zaściankach) oraz zajęcia psychoterapeutyczne realizowane przez Fundację „Pomogę Ci” z Grabówki i Spółdzielnię Socjalną „Sukurs” w Zaściankach.

 

lupe logo

 

Kalendarium

 Lipiec 2022 
PnWtŚrCzPtSoN
    123
456810
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Nadchodzące wydarzenia

191. rocznica Bitwy pod S...

lipiec
czwartek
7
Miejsce: Cmentarz Powstańców Listopadowych w Kopnej Górze
19:00

Bitwa Regionów - konkurs ...

lipiec
sobota
9
13:18

Sesja Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.