W związku z wieloma pytaniami i wątpliwościami dotyczącymi wbitych drewnianych palików na obrzeżach Supraskiej grobli, wyjaśniamy co następuje:

  1. Paliki na grobli mają funkcję zabezpieczenia w niebezpiecznych miejscach przed wtargnięciem osób i pojazdów do kanału lub rzeki Supraśl.

  1. Realizując inwestycję Supraski Szlak Bioróżnorodności w ramach którego umieszczono te zabezpieczenia, przewiduje się także inne udogodnienia i zabezpieczenia dla osób z niepełnosprawnościami. Będę to między innymi podest umożliwiający wjazd wózków inwalidzkich, a także tablice tyflograficzne dla osób niewidomych lub niedowidzących.

  1. Wprowadzenie do projektu Supraski Szlak Bioróżnorodności zabezpieczeń i udogodnień dla osób niepełnosprawnych na etapie oceny wniosku przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego przyczyniło się do przyznania dodatkowych punktów naszemu projektowi. W konsekwencji czego Gmina Supraśl na te wszystkie działania, otrzymała blisko 3,5 miliona złotych dofinansowania unijnego (koszt palików w kosztorysie był oszacowany na kwotę 10 tysięcy złotych).

  1. W celach estetycznych paliki będą odpowiednio przycięte, tak, aby nie dominowały w krajobrazie przyrodniczym Supraskiej grobli i wtopiły się w obrzeżną roślinność. Okres trwałości projektu wynosi 5 lat.

Mamy nadzieje, że powyższe wyjaśnienie w pełni wyczerpuje wątpliwości zgłaszane w mediach społecznościowych oraz w kontaktach bezpośrednich.

Urząd Miejski w Supraślu

Kalendarium

 Październik 2023 
PnWtŚrCzPtSoN
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.