Po potwierdzeniu przez Gminę Supraśl spełnienia warunków do preferencyjnego zakupu paliwa przez osoby, które złożyły wniosek o zakup preferencyjny paliwa stałego otrzymają stosowną informację na podany we wniosku adres.Gmina Supraśl zawarła umowę na dystrybucję węgla ze składem węglowym KATOWICE SKŁAD WĘGLA Daniel Czarnowski w Białymstoku przy ul. Raginisa 48. Uprawnieni mieszkańcy będą mogli nabywać węgiel po 1.950,- zł za tonę.

Cena nie zawiera usługi transportu surowca ze składu do gospodarstwa domowego, gdyż zgodnie z uchwaloną ustawą „węglową” naliczana jest odrębnie i ponoszona jest przez mieszkańców.

Poniżej ceny za usługi transportu proponowane przez skład węglowy:

- do 75 zł brutto za półtorej tony,

- do 100 zł brutto za 1 tonę i powyżej,

- do 150 zł brutto za poniżej 1 tony.

Węgiel będzie wydawany luzem, ale skład węglowy może świadczyć płatne przez mieszkańca usługi workowania (do 150 zł za tonę węgla). Węgiel workowany na życzenie klienta będzie rozwożony w drugiej kolejności po umówieniu się z klientem.

Gmina przekaże niezbędne dane, w tym rodzaj i ilość wnioskowanego węgla, do składu zajmującego się dystrybucją węgla. Pracownik tej firmy ustali z wnioskodawcą termin dostawy paliwa na podany we wniosku adres zamieszkania.

Zgodnie z umową zawartą ze składem węglowym należność za węgiel należy opłacić gotówką u kierowcy, który przywiezie węgiel. Kierowca dostarczy faktury, certyfikaty dotyczące jakości węgla oraz dokumenty potwierdzające odbiór.

UWAGA !!!

Fizyczny dowóz węgla, według kolejności składania wniosków, rozpocznie się natychmiast po tym jak Gminie zostanie wydany węgiel przez spółkę Skarbu Państwa.

Kalendarium

 Kwiecień 2024 
PnWtŚrCzPtSoN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.