Gospodarz Supraśla uspokaja wszystkich mieszkańców, którzy obawiają się wycinki drzew związanej z rozbudową rynku w Supraślu. Niedawno zakończył się przetarg, jednak wykonawca nie został wyłoniony. Szczegóły tłumaczy Burmistrz Radosław Dobrowolski:

„Jedyna oferta, która została złożona przekracza nasze możliwości finansowe. Będziemy więc wkrótce ogłaszali nowy przetarg z korzystniejszym rozłożeniem płatności dla firm, który go wygrają. Jeśli chodzi o założenia projektowe, bardzo chcemy, aby wszystkie istniejące drzewa pozostały, wycięte mogą zostać jedynie te, które ewidentnie psują nam rozwiązania komunikacyjne (alejki). W związku z tym betonozy nie będzie - chcemy, aby było dużo terenów biologicznie czynnych. Zostanie również wykonana kanalizacja deszczowa, która odprowadzi wody opadowe z Rynku oraz ulicy 3 Maja. Jak dobrze pamiętamy, były sytuacje w których zdarzały się podtopienia zarówno sklepów jak i okolicznych domów. Ta rozbudowa ma to zmienić. Na środku ma zostać także postawiony herb Gminy Supraśl.

Warto dodać, że Gmina na ten projekt uzyskała dotację rządową przeznaczoną wyłącznie dla uzdrowisk. Jest to program, który ma podnieść atrakcyjność turystyczną i uzdrowiskową. Dużo miast uzdrowiskowych inwestuje właśnie w rozbudowę rynku ponieważ właśnie tam ogniskuje się ruch turystyczny”.

Kalendarium

 Czerwiec 2024 
PnWtŚrCzPtSoN
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.