W poniedziałek 4 września w placówkach dydaktycznych w Gminie Supraśl rozpoczęto rok szkolny. W uroczystościach w Szkole Podstawowej im. Elizy Orzeszkowej w Sobolewie oraz w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ogrodniczkach udział wzięli Burmistrz Supraśla oraz Sekretarz Gminy. W Sportowej Szkole Podstawowej im. Ferdynanda Mareckiego w Supraślu obecny był Zastępca Burmistrza.

W szkole podstawowej w Sobolewie uroczystość odbyła się w nowym skrzydle placówki. Zebrani uczniowie, rodzice i kadra nauczycielska mogli zwiedzać nowe sale czy nową świetlice - „Codziennie będziemy pracować na to, aby ta nowość i nowoczesność do której wkraczają Wasze dzieci rozwijała się wraz z nimi” – powiedziała dyrektor SP w Sobolewie Urszula Klimczuk-Piontkowska. Burmistrz Supraśla, który podziękował wszystkim za ogromne zaangażowanie i trud włożony w kolejną już rozbudowę szkoły zwrócił się do obecnych na sali pierwszoklasistów - „Drogie dzieci życzę Wam żebyście przygodę w szkole traktowali jako ogromne zadanie i przyjemność, a Rodzicom życzę, żebyście byli dumni z Waszych dzieci”.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się także na sali gimnastycznej w ZSP w Ogrodniczkach – w tej placówce także przez ostatni rok trwała rozbudowa - „Było wiele osób, które każdego dnia przychodziły do mnie z pytaniem, czy wejdziemy (do nowego budynku) 1 września. Jak widać to marzenie się spełniło” – powiedziała dyrektor Agnieszka Kamieńska. „Wiem, że ta rozbudowa była bardzo potrzebna. Uzyskaliśmy ogromne dofinansowanie z Programu Polski Ład – było to niemal połowa środków przeznaczonych na tę inwestycję. Dlatego chcemy inwestować w nasze najmłodsze pokolenie – to są Nasze skarby” – powiedział Burmistrz Radosław Dobrowolski.

 

Kalendarium

 Lipiec 2024 
PnWtŚrCzPtSoN
1234
293031    

Nadchodzące wydarzenia

Festiwa sztuki teatralnej...

lipiec
piątek
5
Festiwal "Między wierszami" w Supraślu to wydarzenie, które łączy w sobie różne dziedziny...

III Światowe mistrzostwa ...

sierpień
sobota
3

14:00

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.