Za przyjęciem uchwały budżetowej było 8 radnych, jedna osoba wstrzymała się od głosu, pięciu radnych nie uczestniczyło w głosowaniu.

Na pierwszej sesji w tym roku, a 53 w kadencji (2018-2024) Rada Miejska w Supraślu uchwaliła budżet na nowy rok. W sumie na inwestycje w tym roku gmina Supraśl przeznaczyła ponad 36 milionów złotych.

Do najważniejszych z nich należą:
- rozbudowa i modernizacja infrastruktury wodno-kanalizacyjnej na terenie gminy – ponad 12 mln. zł,
- budowy, przebudowy i rozbudowy dróg gminnych wraz z infrastruktura techniczną, m.in.: Posterunkowa, Szkolna i Cegielniana w Supraślu, Miodowa i Pszczela w Sowlanach, Gruszkowa, Jagodowa, Śliwkowa, Truskawkowa i Żółwia w Sobolewie, Orzechowa i Leszczynowa w Grabówce w tym projekt Kwiatowej i Różanej w Grabówce, droga w Cieliczance, Osiedlowa i Krótka w Karakulach, Granitowa i Agatowa w Henrykowie, Sosnowa w Ogrodniczkach , Marcina w Zaściankach, droga w Sokołdzie i pętla autobusowa w Ciasnem – 11 443 100 zł,
- dokończenie rozbudowy rynku w Supraślu – 5 656 690 zł,
- powierzchniowe utwardzanie nawierzchni ul. Zagórnej i Kamiennej w Ogrodniczkach, Podleśnej i Szpaczej w Sobolewie – 5 607 021 zł,
- projekt budowy ul. Panamskiej w Grabówce – 50 000 zł,
- przebudowa chodników na ul Klubowej i Górnej w Kolonii Grabówka – 48 000 zł,
- budowa ul. Sosnowej i Pogodnej w Zaściankach – 1 100 000 zł,
- modernizacja oświetlenia – 1 460 000 zł,
- budowa Gminnych Stref Aktywności w Grabówce (przy przedszkolu na Leszczynowej) oraz w Supraślu – 1326 550 zł.

Tak, jak w minionych latach władze Supraśla inwestują w poprawę jakości obiektów edukacyjnych w gminie. Przeznaczono środki na modernizację boiska przy szkole w Sobolewie, adaptację pomieszczeń i wyposażenie żłobka w Supraślu oraz na zakup nowego agregatu prądotwórczego w szkole w Sobolewie.


Gmina Supraśl planuje również zakup nieruchomości pod inwestycje. W tegorocznym budżecie zarezerwowano na ten cel 2 850 000 zł. Zostanie za to zakupiona m.in. działka z przeznaczeniem na parking przy nowym żłobko-przedszkolu w Sobolewie oraz pod budowę Ośrodka Integracji Społecznej dla mieszkańców Grabówki, Henrykowa, Sobolewa, Sowlan i Zaścianek ze specjalnym przeznaczeniem na działalność senioralną. Na projekt tego bardzo oczekiwanego przez mieszkańców Grabówki obiektu zarezerwowano w budżecie Gminy Supraśl 400 tys zł. Dodatkowo środki na ten cel są zarezerwowane również w Białostockim Obszarze Funkcjonalnym.

Jak co roku gmina Supraśl wspiera inwestycje realizowane wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Białymstoku. W tym roku będzie to przygotowanie dokumentacji projektowej budowy dróg powiatowym w tym.: do Łaźni, z ogrodniczek do Nowodworc, Ścieżki rowerowej Karakule-Sowlany oraz przebudowy z rozbudową drogi Ciasne-Ogrodniczki – 313 242 zł.

Kalendarium

 Lipiec 2024 
PnWtŚrCzPtSoN
1234
293031    

Nadchodzące wydarzenia

Festiwa sztuki teatralnej...

lipiec
piątek
5
Festiwal "Między wierszami" w Supraślu to wydarzenie, które łączy w sobie różne dziedziny...

III Światowe mistrzostwa ...

sierpień
sobota
3

14:00

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.