Około 2100 mieszkańców Gminy Supraśl poparło na dzień dzisiejszy inicjatywę zorganizowania referendum w sprawie wyrażenia opinii nt. podziału Gminy Supraśl.
Dziś pełnomocnik Inicjatora Referendum złożył na ręce Burmistrza Supraśla listy z podpisami mieszkańców. Na 255 kartach, jak dotąd podpisało się około 2100 mieszkańców. Ale to nie koniec, bo zbieranie podpisów trwa nadal.
 
- Głosy napływają w sposób dynamiczny – powiedział Mirosław Zielenkiewicz, Pełnomocnik Inicjatora Referendum. – Chcemy, by referendum się odbyło, i aby mieszkańcy na nie przyszli i stwierdzili chęć wyrażenia swojej opinii jako suweren. Byśmy się wypowiedzieli w najbardziej istotnej dla nas sprawie: czy chcemy dalej być w tym obszarze wspólnoty - naszej Małej Ojczyzny, czy chcemy się oddzielić.
 
Na listach podpisywali się mieszkańcy całej gminy. Znaczna ilość podpisów pochodzi z Grabówki, Sobolewa, Henrykowa czyli tej części, która ma być oddzielona.
 
- Przy tej okazji odbywało się wiele rozmów, i właśnie o to nam chodziło, żeby uaktywnić ludzi – dodał Mirosław Zielenkiewicz.
 
Zgodnie z prawem, aby spełnić wymóg zorganizowania referendum gminnego inicjatywę musi poprzeć co najmniej 10 % osób uprawnionych do głosowania mieszkańców. W przypadku Gminy Supraśl liczba ta wynosi 1324 podpisy.

 

Kalendarium

 Lipiec 2024 
PnWtŚrCzPtSoN
1234
293031    

Nadchodzące wydarzenia

Festiwa sztuki teatralnej...

lipiec
piątek
5
Festiwal "Między wierszami" w Supraślu to wydarzenie, które łączy w sobie różne dziedziny...

Festyn rodzinny w Karakul...

lipiec
sobota
20

16:00

III Światowe mistrzostwa ...

sierpień
sobota
3

14:00

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.