W dniu 21 marca odbyła się konferencja podsumowująca 10-lecie Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego BOF.

Hasłem przewodnim sotkania była "Współpraca Kluczem do Rozwoju" . Spotkanie zgromadziło włodarzy miast i gmin z Białostockiego Obszaru Funcjonalnego, przedstawicieli Związków ZIT z całej Polski oraz reprezentantów Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

Celem konferencji było z jednej strony stworzenie platformy do wymiany wiedzy i doświadczeń związanych z realizacją dotychczasowych projektów w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, a z drugiej strony wspólna dyskusja nad wyzwaniami i możliwościami, jakie niesie ze sobą nowa perspektywa programowa UE na lata 2021-2027.

Była to doskonała okazja do podsumowania dziesięciu lat współpracy. Tadeusz Truskolaski, pełniący funkcję zarówno Prezesa Stowarzyszenia BOF uhonorował Związki ZIT m.in. Gminę Supraśl za wybitną efektywność w realizacji Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w ramach perspektywy finansowej Unii Europejskiej 2014-2020.

Podczas konferencji omówiono również kwestie związane z optymalizacją działań oraz wykorzystaniem dostępnych środków na rzecz dalszego rozwoju miejskich obszarów funkcjonalnych w Polsce.

IMG 20240322 WA0001

Kalendarium

 Lipiec 2024 
PnWtŚrCzPtSoN
1234
293031    

Nadchodzące wydarzenia

Festiwa sztuki teatralnej...

lipiec
piątek
5
Festiwal "Między wierszami" w Supraślu to wydarzenie, które łączy w sobie różne dziedziny...

III Światowe mistrzostwa ...

sierpień
sobota
3

14:00

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.