W poniedziałek, 07 maja w Domu Ludowym w Supraślu odbyło się spotkanie mieszkańców gminy Supraśl z przedstawicielami Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku w sprawie planowanego czasowego zamknięcia drogi na odcinku Krasne-Supraśl w dniach 09-13.05.2018r. Kolejne zamknięcie drogi planowane jest w dniach 13-17 czerwca br.

 

Na poniedziałkowym spotkaniu poruszano najważniejsze kwestie związane z czasowym zamknięciem drogi. Jest ono spowodowane tym, iż wykonawca tj. Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku w dniach 9-13. maja montować będzie ponad pięćdziesięcio tonowe elementy estakady w Krasnem, co wymaga dłuższego cyklu montażowego i maksymalnego zwiększenia bezpieczeństwa zarówno montujących jak i kierowców.

- Udało nam się skrócić planowany okres zamknięcia drogi z zakładanych dwóch miesięcy do niezbędnego minimum – zauważył Krzysztof Barbachowski, zastępca dyrektora PZDW. –  We środę - 09 maja od godziny 8:30 odcinek w Krasnem zostanie wyłączony z ruchu. Zakaz obowiązywać będzie do niedzieli – 13 maja. Kolejne zamknięcie drogi planujemy w dniach 13-17 czerwca. Mieszkańcy Krasnego będą mogli dojechać do swoich posesji.

Pojazdy osobowe, komunikacja zbiorowa oraz samochody do 3,5 tony jeździć będą przez miejscowości: Zapieczki, Studzianki, Wasilków – Święta Woda. Odcinek szutrowy w Zapieczkach w okresie pylenia ma być regularnie zraszany. Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich zobowiązał się też do wyrównania nawierzchni „żwirówki”. Obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h. Samochody ciężarowe będą jeździć przez Sokółkę.

W przypadku tworzenia się zatorów przy skrzyżowaniu z DK 19, ruch będzie sterowany ręcznie.

Najważniejszą kwestią okazała się organizacja komunikacji zbiorowej. Z racji na wydłużony czas przejazdu zmieniły się rozkłady jazdy lokalnych przewoźników. Zmianie uległa też trasa kursowania autobusów. Z mapy przystankowej Voyager Trans wykreślono Ogrodniczki, Karakule i Ciasne, ponieważ autobusy jadąc ulicą Wysockiego w Białymstoku od razu kierować się będą na drogę Wasilków. Voyager Trans zlikwidował też kursy w dniach środa-czwartek-piątek w godzinach z Supraśla: 6.55, 7.40, 11.10, z Białegostoku :  6.30, 9.45, 12.05.

Do i z Ogrodniczek kursować będą autobusy linii 13 BKM oraz dodatkowe autobusy PKS Nova (rozkład jazdy - kliknij), które zostaną sfinansowane przez Gminę Supraśl. 

 

Niektórzy mieszkańcy zarzucali wykonawcy pomysł budowy estakady. Okazało się, że jej budowa była niezbędna dla zachowania odgórnych wymogów i przepisów.

-  W Krasnem po jednej stronie jest rezerwat przyrody, po drugiej stawy. Zachowując parametry zgodne dla drogi wojewódzkiej musielibyśmy wejść w rezerwat. Na to nie otrzymaliśmy zgody. Dlatego też jedynym wyjściem była budowa estakady.

PZDW zobowiązało się też do ustawienia na wyjeździe z Białegostoku znaków informujących o zamknięciu drogi.

Cała inwestycja ma zakończyć się jesienią tego roku.

 

Rozkład jazdy autobusów PKS Nova (kliknij)

Rozkład jazdy autobusów Voyager Trans (kliknij)

Rozkład jazdy BKM linia nr 13 (kliknij)

 

UWAGA!!!! Uczniowie Szkoły Podstawowej w Supraślu mieszkający w Ogrodniczkach, Ciasnem i Karakulach będą dowożeni autokarem szkolnym.

 

Kalendarium

 Czerwiec 2024 
PnWtŚrCzPtSoN
     12
3456789
101112131415
17181920212223
24252627282930

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.