Zamysł powołania Rady Seniorów w Gminie Supraśl pojawił się ponad rok temu – rozpoczął spotkanie Radosław Dobrowolski Burmistrz Supraśla. - 07 grudnia ubiegłego roku Rada Miejska w Supraślu podjęła uchwałę, która stworzyła prawne podstawy działania Rady Seniorów.

 

-Seniorzy są bardzo zróżnicowani – zauważyła dr Katarzyna Sztop-Rutkowska prezes Fundacji Badań i Działań Społecznych "SocLab”.- Wy jesteście aktywni, ale są też osoby starsze, którym ciężko jest wyjść z domu. To, że w Gminie Supraśl powstała Rada Seniorów to sukces całej gminy. Mam nadzieję, że inne gminy będą brały z was przykład. Życzę spokojnej i efektywnej pracy. Moc i siła jest widoczna.


- To nasz sposób, na aktywizację seniorów – dodał Radosław Dobrowolski. – Najważniejsze, żeby czuć „power” w sercach. Nie zaglądać do peselu ale wspólnie i efektywnie działać.


Zgodnie z zapisami pierwszą sesję Rady Seniorów zwołał Burmistrz Supraśla. Oprócz piętnastu członków, którzy decyzją Rady Miejskiej w Supraślu zostali wybrani na czteroletnią kadencję Rady Seniorów na inauguracyjne posiedzenie przybyli m.in.: dr Katarzyna Sztop-Rutkowska prezes Fundacji Badań i Działań Społecznych "SocLab”, lekarz medycyny rodzinnej dr Alina Maliszewska-Tur, dyrektor biura LGD Puszcza Knyszyńska - Joanna Sokólska oraz zaproszeni goście.


Na spotkanie przybył też Mirosław Bielawski Burmistrz Wasilkowa, gdzie jeszcze w tym miesiącu zacznie oficjalnie działać Rada Seniorów.
- Mamy już przystosowany i wyposażony budynek Klubu Seniora, są już też prowadzone zajęcia m.in. ćwiczenia rehabilitacyjne które cieszą się dużym powodzeniem. W tej kadencji utworzyliśmy też Uniwersytet Trzeciego Wieku – powiedział Mirosław Bielawski. – Bardzo cieszę się , że widzę zacne, miłe i młode grono Rady Seniorów w Supraślu. Mam nadzieję, że jako partnerskie gminy będziemy współpracować i w tym zakresie.


Rada Seniorów w Gminie Supraśl ma być organem doradczym i opiniodawczym, który według Burmistrza Supraśla będzie brany pod uwagę w działaniach podejmowanych przez supraski magistrat. Jak na razie swoją siedzibę będzie mieć w świetlicy w budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Supraślu. W przyszłym roku seniorzy przeprowadzą się do Klubu Seniora w budynku Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu. Gmina Supraśl dostała na ten cel 120 000 zł dotacji. Dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego pomieszczenie po Galerii Wołkowa zamieni się w klubokawiarnię dla seniorów, w której będzie można odpocząć, wypić kawę, urządzić warsztaty kulinarne czy inne formy aktywności. Wyremontowany zostanie też korytarz i toalety.


Jednym z pierwszych działań Rady Seniorów w Gminie Supraśl jest tzw. Książeczka Życia, która będzie rozdawana seniorom. Jest to kompendium wiedzy zdrowotnej o przebytych chorobach czy przyjmowanych lekach. Książeczka życia będzie dostępna już wkrótce w przychodniach lekarskich w gminie Supraśl.Przewodniczącym Rady Seniorów został jednogłośnie wybrany (przez członków) Krzysztof Wolframm.

Pierwsze posiedzenie Rady Seniorów w Gminie Suppraśl zwołał i otworzył Burmistrz Supraśla

Członkowie Rady Seniorów otrzymali akty nominacyjne i gratulacje

Jednogłośnie na przewodniczącego Rady Seniorów w Gminie Supraśl został wybrany pan Krzysztof Wolfram

Jednym z pierwszych działań Rady Seniorów w Gminie Supraśl jest tzw. Książeczka Życia, która będzie rozdawana seniorom.

Kalendarium

 Grudzień 2023 
PnWtŚrCzPtSoN
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.