To bardzo ważna dla mieszkańców Ogrodniczek, Karakul i Ciasnego inwestycja. Potwierdzeniem jest trzecie miejsce w ubiegłorocznym głosowaniu mieszkańców w Budżecie Obywatelskim Gminy Supraśl. Dziś, w poniedziałek, 21 maja 2018 r. Burmistrz Supraśla podpisał umowę z wykonawcą nowej stacji uzdatniania wody w Ogrodniczkach.


- Ta stacja, która od ponad dwudziestu lat zaopatruje w wodę mieszkańców Ogrodniczek, Karakul i Ciasnego – powiedział Radosław Dobrowolski, Burmistrz Supraśla. - Od czasu jej powstania liczba mieszkańców wzrosła trzykrotnie. Zwiększyły się też potrzeby wody pitnej z tego ujęcia, ciśnienie wody było niewystarczające, a wydajność przestała spełniać oczekiwania mieszkańców.


Wartość inwestycji wynosi około 1 mln 700 tysięcy złotych. Środki pochodzą z budżetu Gminy Supraśl.
Inwestycja będzie wykonywana dwuetapowo. Pierwszy etap – budowa stacji uzdatniania wody ma zakończyć się pod koniec tego roku. Drugi zaś – budowa ogrodzenia i uporządkowanie terenu – pod koniec kwietnia 2019 r.


Zamówienie obejmuje wykonanie stacji uzdatniania wody o wydajności 22,0 metrów sześciennych na godzinę w układzie dwustopniowego pompowania. Nowa stacja ma zastąpić wysłużony obiekt – stację wodociągową typu :” Hydrofiltr”. Zakłada się wykorzystanie dwóch istniejących odwiertów wody surowej, która to napowietrzana będzie w systemie zamkniętym, a następnie poddana filtracji i kierowana do sieci wodociągowej. Na czas prac budowlanych zostanie ustawiona tymczasowa stacja uzdatniania wody.


Inwestycję wykonywać będzie spółka ROsmosis –Wawrzyniak, która od ponad dwudziestu lat zajmuje się wykonywanie inwestycji tylko w tej branży.
- Ten obiekt jest nowoczesny, choć dość typowy – zauważył pan Jarosław Skrzypczak, przedstawiciel wykonawcy. – Rocznie wykonujemy około dziesięciu takich stacji. Jeśli nie będzie niespodzianek, to powinniśmy sobie bez problemu poradzić z inwestycją.

Umowa z wykonawcą nowej stacji uzdatniania wody w Ogrodniczkach została podpisana w obecności m.in.: sołtysów Ciasnego i Ogrodniczek, Radnego Rady Miejskiej w Supraślu - mieszkańca Ogrodniczek - pana Daniela Sadowskiego oraz członków Wspólnoty Gruntowej Wsi Ogrodniczki

Na zdj. (od prawej)  - Pan Artur Wawrzyniak członek zarządu firmy ROsmosis-Wawrzyniak sp. z o.o. oraz Burmistrz Supraśla-Pan Radosław Dobrowolski

Kalendarium

 Kwiecień 2024 
PnWtŚrCzPtSoN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.