- Dzięki budowie targowiska w Supraślu przez cały rok będzie promowana żywność lokalna pochodząca od sprzedawców z całego regionu - powiedział Burmistrz Supraśla podczas podpisania umowy z wykonawcą supraskiego targowiska.


- Będzie to wyróżniające się w regionie targowisko - jako jedyne z demontowanymi stoiskami i markizami. Na takie rozwiązanie otrzymaliśmy zgodę Ministerstwa Rolnictwa, ze względu na status uzdrowiska - powiedział Burmistrz Supraśla Radosław Dobrowolski. – Chcemy w ten sposób przyczynić się do promocji ekologicznej żywności, organizować targi staroci czy książki. Mamy swoich producentów serów, dostawców świeżych, ekologicznych warzyw. Będą tu mogły zatrzymywać się też food trucki.

Prace w ramach projektu "Rynek Kultury w Supraślu" mają kosztować około 2 mln. 200 tys. złotych mln zł, z czego dofinansowanie PROW wynosi ok. 870 tysięcy złotych. Budową zajmie się firma UAB „ŠIAULIU PLENTAS” dla której to będzie trzecia duża inwestycja w Supraślu.


Supraskie targowisko powstanie w miejscu obecnej pętli autobusowej. Przystanek zostanie umiejscowiony w bocznej części placu tak, by można było ustawić stoiska handlowe. Projekt zakłada budowę nawierzchni, modernizację oświetlenia, montaż małej architektury: ławek, koszy na śmieci, sanitariatów i składanych straganów. Zostaną usunięte drzewa i krzewy. Po robotach rozbiórkowych i ziemnych położona zostanie kostka granitowa oraz nawierzchnia trawiasta z wmontowanym ekorastem. Na targowisku ma stanąć dwanaście zadaszonych straganów w formie zwijanych markiz wraz z elementami montującymi i punktami zasilania, ławki oraz metalowe kosze. Ponadto zostaną wykonane toalety z punktem higieniczno-sanitarnym i z przyłączem wodno-kanalizacyjnym. Teren zostanie odpowiednio oznakowany i oświetlony.


- Zależy mi na tym, by to miejsce odżyło – dodał Burmistrz Supraśla. - Tu mogą odbywać się festiwale kulinarne, przyjeżdżać food trucki. Tu można się będzie zaopatrzyć w regionalne przysmaki, jak choćby babka czy kiszka ziemniaczana.

 

Kalendarium

 Kwiecień 2024 
PnWtŚrCzPtSoN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.