Burmistrzowie Supraśla, Ciechanowca i Drohiczyna podpisali dziś list intencyjny o nawiązaniu równoprawnego partnerstwa pod nazwą „Cztery Podlaskie Perły”. Podczas konferencji zaprezentowano również album promujący te miejscowości.


Inicjatorem projektu łączącego Supraśl, Drohiczyn, Tykocin i Ciechanowiec był Mirosław Reczko, burmistrz Ciechanowca.

- Przyznaję, że chciałem zebrać to co najpiękniejsze w naszym województwie w jedną całość. W ten sposób zrodziła się idea „Pereł Podlasia” czyli najbardziej klimatycznych miejscowości naszego regionu - powiedział Mirosław Reczko.

- Od dłuższego czasu chcieliśmy współpracować na niwie turystycznej – podkreślił włodarz Drohiczyna Wojciech Borzym.

Burmistrz Supraśla Radosław Dobrowolski zauważył, że współpraca ma nie być tylko na papierze, ale przynieść określone korzyści wszystkim stronom.
- Będziemy wspierać działania promocyjne i organizować wspólne imprezy kulturalne - powiedział. - Grupy artystyczne z naszych gmin będą mogły występować na scenach innych członków zawartego dziś porozumienia. W centrach wszystkich czterech miast postawimy także róże wiatrów, skłaniające turystów do odwiedzenia pozostałych pereł Podlasia.

Pierwszy efekt współpracy został już zresztą urzeczywistniony, a jest nim piękny album, zawierający setki niezwykłych ujęć naszych miasteczek. Wstęp do albumu "Cztery Podlaskie Perły" napisał prof. Adam Czesław Dobroński, który podreślił piękno i rangę Supraśla, Drohiczyna, Tykocina i Ciechanowca.

- Miasta te stanowią koronę województwa podlaskiego - powiedział.

List intencyjny stanowi początek bliskiej współpracy Ciechanowca, Drohiczyna, Supraśla i Tykocina. Jak podkreślono wszystkie strony mają promować piękno swojego regionu i zobowiązują się do wzajemnego wspierania działań rozwijających i upowszechniających ich walory krajoznawcze, kulturowe, turystyczne i gospodarcze.

tekst: AZ

 

Kalendarium

 Kwiecień 2024 
PnWtŚrCzPtSoN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.