Dziś w Burmistrz Supraśla w obecności Wojewody Podlaskiego – Bohdana Paszkowskiego podpisał umowę z Wykonawcą przebudowy ulicy Rybackiej w Sobolewie - Michałem Borsukiewiczem z firmy BK-TRAS Roboty Drogowe, Borsukiewicz sp.j.

- Możemy powiedzieć "do trzech razy sztuka", gdyż nasze wnioski o dofinansowanie tej inwestycji zostały odrzucone, natomiast za trzecim razem się udało - powiedział Burmistrz Supraśla podczas podpisania umowy z Wykonawcą inwestycji.

Przy podpisywaniu umowy obecni byli także: Henryk Suchocki - radny Powiatu Białostockiego, Krystyna Woronko - radna Rady Miejskiej w Supraślu oraz Monika Suszczyńska- Przewodnicząca Rady Miejskiej w Supraślu, mieszkanka Sobolewa, która podziękowała Burmistrzowi za zaangażowanie przy doprowadzeniu do realizacji inwestycji.

Ulica Rybacka w Sobolewie stanowi bardzo ważny układ komunikacyjny dla mieszkańców Sobolewa, Henrykowa i Zaścianek. W ramach inwestycji zaplanowano budowę drogi z jezdnią o nawierzchni bitumicznej. Od strony północnej wzdłuż jedni przewiduje się budowę chodnika z kostki brukowej wraz ze zjazdami na posesje. Po stronie chodnika zostanie wykonana umocniona skarpa, przy pomocy gazonów wypełnionych ziemią urodzajną i obsianych trawą. Teren pasa drogowego zostanie zahumusowany i obsiany trawą. W zakres robót wchodzi także budowa kanalizacji deszczowej, wodociągu, kanalizacji sanitarnej i przebudowa fragmentu linii telekomunikacyjnej.
Roboty budowlane zakończą się w listopadzie br. Koszt inwestycji to 7 122 634,86 zł, z czego 2,5 mln. zł stanowi dofinasowanie.
Przypomnijmy, że projekt przebudowy ul. Rybackiej w Sobolewie został zakwalifikowany do dofinansowania w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej na 2018 r. Gmina Supraśl została 24 z 29 dofinansowanych projektów.

Na zdj. (od lewej):  Michałem Borsukiewiczem z firmy BK-TRAS Roboty Drogowe (wykonawca inwestycji), Radosław Dobrowolski-Burmistrz Supraśla, Bohdan Paszkowski- Wojewoda Podlaski, Monika Suszczyńska- Przewodnicząca Rady Miejskiej w Supraślu, Krystyna Woronko - radna Rady Miejskiej w Supraślu oraz , Henryk Suchocki - radny Powiatu Białostockiego

 

 

Kalendarium

 Wrzesień 2023 
PnWtŚrCzPtSoN
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.