Prace nad rozbudową rynku w Supraślu wchodzą w fazę realizacji. W ciągu kilku dni rozpoczną się prace budowlane.

Inwestycja jest realizowana w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z którego gmina Supraśl uzyskała znaczące dofinansowanie (około 0.9 mln zł).

Mieszkańcy Supraśla: Pan Jacek Sołowiej oraz założyciel strony zdrowej żywności, Naturalni Lokalni Pan Adam Miczejko pozytywnie wypowiadają się na temat nowego targowiska widząc w nim nowy potencjał oraz duże znaczenie dla naszego miasteczka. Podczas rozmowy z nimi dyskutowaliśmy na temat: czy dostrzegali potrzebę utworzenia targowiska w Supraślu? Jaka jest aktualna konieczność i na jak długo może te rozwiązanie wystarczyć?

Odpowiedź była jednoznacznie pozytywna. Obaj rozmówcy podkreślali, że targowisko będzie elementem łączącym dwa istotne elementy urbanistyczne Supraśla: ulicę 3 Maja i amfiteatr tuż za placem. Podobna struktura istnieje w wielu innych europejskich miastach których korzenie sięgają wielu wieków wstecz. Supraśl jak każde miasto pełni wszystkie ważne role oprócz jednej. Mamy szpitale, szkoły, sklepy i inne instytucje. Brakuje nam rynku lokalnego jako miejsca na niszowe i lokalne rzemieślnicze produkty. Celem rynku powinno być stworzenie możliwości nabycia tych produktów przez turystów, koneserów i mieszkańców. Piękny i funkcjonalny rynek będzie działał jak magnes. Powiedzieli – „jesteśmy zadowoleni, że centrum Supraśla zmienia się na naszych oczach”.

Kalendarium

 Wrzesień 2023 
PnWtŚrCzPtSoN
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.