Spis treści

Plac zabaw, siłownia zewnętrzna oraz piłkochwyty to nowe elementy rekreacji rodzinnej, które do końca lipca mają zostać zamontowane przy świetlicy w Sowlanach. Projekt ten wraz z zadaniami realizowanymi w Sobolewie i Henrykowie wygrał głosowanie które odbyło sie w zeszłym roku.


Sowlany to jedna z miejscowości, w której w ciągu ostatnich kilku lat przybyło wiele nowych firm i domów Przybyło zwłaszcza młodych mieszkańców, i to właśnie z myślą o nich poczyniono najnowsze inwestycje w Sowlanach. Mowa o nowym placu zabaw i siłowni zewnętrznej, które zamontowano na działce nr geod. 261/1 w Sowlanach, czyli przy świetlicy.
Oprócz dwunastu urządzeń zabawowych oraz trzynastu urządzeń fitness przy świetlicy ułożona będzie nawierzchnia bezpieczna oraz chodniki z kostki betonowej.
Wykonawcą tej inwestycji, wartej ponad 121 tysięcy złotych jest firma OSTROVIA Marek Trwoga.
Warto podkreślić, że inwestycja ta została wykonana na wniosek i dzięki mieszkańcom gminy Supraśl, którzy głosując na projekty przewidziane do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego gminy Supraśl na 2018 rok wybrali właśnie projekt, w ramach którego wykonano siłownię i plac zabaw w Sowlanach. Projekt ten wraz z zadaniami realizowanymi w Sobolewie i Henrykowie wygrał głosowanie które odbyło sie w zeszłym roku.
Ale to nie koniec „rekreacyjnych” zmian przy świetlicy. Na wniosek Radnej Rady Miejskiej w Supraślu – pani Krystyny Woronko, do końca lipca na boisku w Sowlanach ma zostać zamontowany piłkochwyt. Po to, by żadna piłka nie uciekła z boiska.

Kalendarium

 Wrzesień 2023 
PnWtŚrCzPtSoN
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.