Wakacje trwają w pełni, ale realizacja inwestycji w naszej gminie nie zwalnia tempa. Lipiec był czasem wytężonej pracy. Przypomnijmy najważniejsze z nich.

- Możemy powiedzieć "do trzech razy sztuka", gdyż nasze dwa poprzednie wnioski o dofinansowanie zostały odrzucone, natomiast za trzecim razem się udało - powiedział Burmistrz Radosław Dobrowolski podczas podpisania umowy z wykonawcą ul. Rybackiej w Sobolewie. Inwestycja, na którą od lat czekało tylu mieszkańców, wreszcie zostanie zrealizowana. Powstanie jezdnia z nawierzchni bitumicznej oraz kanalizacja deszczowa, wodociąg, kanalizacja sanitarna i linia telekomunikacyjna. Efekt końcowy będzie gotowy jeszcze przed końcem roku.

Jednak Sobolewo to nie tylko drogi. W lipcu został również otwarty plac zabaw i siłownia przy szkole, posiadający trzynaście nowych urządzeń fitness i siedem urządzeń zabawowych. Wszystko to w ramach zwycięskiego projektu Budżetu Obywatelskiego na 2018 r. "Skatepark, siłownie i place zabaw oraz parking przy szkole i świetlicy w Sobolewie, Sowlanach i Henrykowie" który zdobył aż 1709 głosów i bezapelacyjnie wygrał tegoroczną edycję konkursu.

W Grabówce trwają intensywne prace przy budowie Przedszkole Samorządowego. Robotnicy już zakładają na zewnątrz elewację. Elegancki wygląd budynku stanowi połączenie imitacji blachy miedzianej spatynowanej w kolorze turkusowym z szalówką z modrzewia syberyjskiego. W środku są montowane sufity w salach dydaktycznych oraz glazura i terakota w łazienkach. Z każdym dniem przybliżamy się do rychłego końca prac.

Z Grabówki przenosimy się do Supraśla. Koparki wjechały na ul. Aleja Niepodległości, dając sygnał do rozpoczęcia przebudowy tej ważnej arterii. Przypomnijmy, że w zeszłym roku we współpracy z Powiatem Białostockim wyremontowano ul. Nową. Teraz przyszedł czas na kolejny odcinek. Już wkrótce zamiast starej, zniszczonej trylinki, będzie cieszyła oczy gładka warstwa asfaltu i równy chodnik po obu stronach drogi.

Mówiąc o Supraślu nie możemy rzecz jasna zapomnieć o najważniejszej inwestycji w naszym miasteczku – targowisku. Wszystkie niezbędne formalności zostały spełnione i w połowie miesiąca można było wreszcie przystąpić do realizacji zadania. Zniknęła kilkudziesięcioletnia nawierzchnia pętli autobusowej, pamiętająca jeszcze czasy Edwarda Gierka. Teraz na jej miejscu powstanie elegancki i nowoczesny plac z kostki granitowej, wraz ze składanymi markizami. Będą nasadzone nowe krzewy i drzewa, a ciężkie, betonowe słupy energetyczne zostaną zastąpione klimatycznymi latarniami. Wierzymy, że przyszły rynek będzie nie tylko służył handlowcom, ale stanie się też prawdziwą wizytówką Supraśla jako turystycznego i uzdrowiskowego centrum Podlasia.

Kolejny przystanek to Ogrodniczki. Uczniowie i nauczyciele zapewne z niecierpliwością czekają na otwarcie sali sportowej przy Szkole Podstawowej. Śpieszymy zatem z radosną informacją: prace zbliżają się już ku końcowi. Wykonawca pomalował ściany, założył oświetlenie, głośniki i alarmy oraz wyremontował łazienki. Obecnie jest kładziony parkiet.

Skoro jesteśmy przy Ogrodniczkach, to wspomnijmy o stacji uzdatniania wody. W maju br. podpisano umowę z wykonawcą, a 17 lipca przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Supraślu przekazali mu plac budowy. Tym samym rozpoczęła się długo oczekiwana inwestycja, dzięki której w pełni zostanie zaspokojone zapotrzebowanie mieszkańców Ogrodniczek, Ciasnego i Karakul w wodę pitną. Pierwszy etap prac zostanie zakończony jeszcze w tym roku.

A co słychać w tzw. wsiach puszczańskich? 27 lipca Burmistrz Supraśla Radosław Doborowolski i członek Zarządu Województwa Podlaskiego Stefan Krajewski podpisali umowę, na mocy której gmina Supraśl uzyska pomoc finansową ze środków UE w kwocie 1.028.336 zł na budowę stacji uzdatniania wody oraz sieci wodociągowej w Sokołdzie i Podsokołdzie. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w już przyszłym roku z kranów popłynie świeża woda z nowo wybudowanego wodociągu.

Oczywiście to tylko część spośród lipcowych inwestycji. Ul. Kościelna i Kodeksu Supraskiego w Supraślu, sięgacz ul. Białostockiej w Grabówce, ul. Wiatrakowa w Sowlanach – ekipy budowlane pracują niemal w każdym zakątku naszej gminy. A co przed nami? Kolejny miesiąc wakacji… i kolejne inwestycje do zrealizowania.

AZ

Kalendarium

 Lipiec 2024 
PnWtŚrCzPtSoN
1234
293031    

Nadchodzące wydarzenia

Festiwa sztuki teatralnej...

lipiec
piątek
5
Festiwal "Między wierszami" w Supraślu to wydarzenie, które łączy w sobie różne dziedziny...

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.