To kolejne zadania wchodzące w skład zwycięskiego projektu, realizowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego gminy Supraśl. Wykonawca –firma OSTROVIA Marek Trwoga przystąpił jkuż do montażu pierwszych urządzeń zabawowych. Oprócz zaopatrzenia w odpowiedni sprzęt zabawowo-rekreacyjny firma ma zająć się także rekultywacją boiska trawiastego, budową chodników i uprządkowaniem terenu. Wszystkie prace mają zostać zakończone do końca września br.

Pomysłodawczynią rozbudowy placu zabaw i budowy siłowni zewnętrznej była obecna sołtys Henrykowa – pani Mariola Borowa.

- Już w 2014 roku, po wcześniejszych konsultacjach z mieszkańcami, czy w ogóle im taka inwestycja jest potrzebna wpisałam ją w swój program przedwyborczy – wspomina Mariola Borowa. - Szukałam sposobu jak przekonać Radę Gminy i Burmistrza aby można było takie zadanie wprowadzić do budżetu, i tu z pomocą przyszedł mi Budżet Obywatelski. W 2017. złożyłam pierwszy raz wniosek i na około 40 projektów jakie wpłynęły zajęliśmy chyba 5 miejsce. Całkiem nieźle jak na taką małą wieś za jaką wszyscy nas uważają.

Aby osiągnąć cel w drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego trzeba było znaleźć sposób, by przekonać do projektu jak najwięcej osób i osiągnąć zamierzony cel.

- Postanowiłam zjednoczyć siły – powiedziała Sołtys Henrykowa. -  Wspólnie z panią Moniką Suszczyńską, która również w pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego zgłaszała swoje propozycje i nie dostała wystarczającej ilości głosów oraz panią Krystyną Woronko- radną z Sowlan napisałyśmy jeden projekt z częściami składowymi rozpisanymi na każdą z naszych miejscowości. Każda z nas oszacowała co byłoby w naszych miejscowościach najbardziej potrzebne i służyło ogółowi a nie tylko małej grupie mieszkańców a następnie wszystko razem złożyłyśmy w całość. I się udało! W regulaminie nie było żadnych przeciwwskazań aby tak nie można było zrobić choć niektórzy radni bardzo ubolewali nad taką formą naszego projektu zarzucając nam złamanie zapisów regulaminu, ale de facto nie umieli pokazać których.

Jak się ostatecznie okazało pomysł napisania jednego projektu obejmującego aż trzy miejscowości w gminie Supraśl (Henrykowo, Sobolewo i Sowlany) okazał się „strzałem w dziesiątkę”. Projekt zdobył ponad 1700 głosów, wygrywając tym samym Budżet Obywatelski Gminy Supraśl.

Projekt obejmował nie tylko budowę placów zabaw i siłowni zewnętrznych w Sobolewie, Henrykowie i Sowlanach, ale również chodników, parkingów (chociażby przy szkole w Sobolewie), skateparku i pumptrucku, które będą jak na razie jedyną taką inwestycją w naszej gminie.

- Mam nadzieję, że będzie to łączyć naszych mieszkańców i będzie fajną wizytówką naszej gminy – powiedziała pani Borowa. - Myślę, że jest to dobry moment aby podziękować naszym mieszkańcom bezpośrednio zaangażowanym w tworzeniu ulotek czyli: Monice Załuskiej i Piotrowi Świrko z firmy ALU-FROST. Dzięki ich zaangażowaniu mieliśmy fajne i trafione plakaty i banery oraz wszystkim mieszkańcom, którzy brali udział w głosowaniu: DZIĘKUJĘ!

henrykowo plzabaw2

Kalendarium

 Czerwiec 2024 
PnWtŚrCzPtSoN
     12
3456789
101112131415
17181920212223
24252627282930

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.