Kolejny miesiąc to kolejne inwestycje drogowe w gminie Supraśl. Te trwające, zbliżające się ku końcowi, jak i świeżo rozpoczęte. Mowa o ulicach przeznaczony do realizacji w ramach kolejnego etapu powierzchniowego utwardzania ulic w gminie Supraśl.

 

Rozpoczęły się prace dotyczące powierzchniowego utwardzania dróg gminnych. Na na ulicy Bajecznej i Jacka Soplicy w Zaściankach wykonywana jest konstrukcja i korytowanie pod podbudowę drogi. Ze względu na brak nośności podłoża zaszła konieczność znacznej wymiany gruntu. Rozpoczynają się też prace dotyczące powierzchniowego utwardzenia ulicy Cedrowej i Królewskiej w Sowlanach. Tu trwa przygotowanie koryta pod utwardzenie.Warto zauważyć, że w tym roku Gmina Supraśl zaplanowała utwardzenie 1312 metrów dróg. Łączna wartość prac wyniesie prawie milion osiemset tysięcy złotych.

Oprócz tzw. "powierzchniówki" w Supraślu na ostatniej prostej są prace drogowe na ulicy Kodeksu Supraskiego w Supraślu. Mieszkańcy jak i goście naszego pięknego miasteczka mogą bez problemów poruszać się po równej nawierzchni asfaltowej, zapominając o towarzyszącym przez kilka lat kurzu i pyle. Aktualnie wykonawca inwestycji - firma UAB Siauliu Plentas Sp. z o.o. oddział w Polsce porządkuje teren budowy. Pozostało tylko obsianie obrzeży trawą. Termin ostatecznego zakończenia inwestycji przypada na koniec sierpnia br.

Na Alei Niepodległości w Supraślu trwa realizacja wspólnego zadania Gminy Supraśl i Powiatu Białostockiego. Prace idą pełną parą. Kilka tygodni temu na plac budowy wjechały koparki, a już wykonano prace wodnokanalizacyjne i sanitarne, ułożono krawężniki i wyznaczono chodniki. Warto pamiętać, że droga nie jest przejezdna i obowiązuje objazd.

 

Przygotowanie koryta pod utwardzenie ul.Cedrowej w Sowlanach

Przygotowanie koryta pod utwardzenie ul. Królewskiej w Sowlanach

Prace na ul. J.Soplicy w Zaściankach

Roboty na ul. Bajecznej w Zaściankach

Ulica Kodeksu Supraskiego w Supraślu

Aleja Niepodległości w Supraśu

 

Kalendarium

 Luty 2024 
PnWtŚrCzPtSoN
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Nadchodzące wydarzenia

Bieg Tropem Wilczym

marzec
niedziela
3
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” 3 marca 2024.godz. 12:00

12:00

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.