Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, Burmistrz Supraśla Radosław Dobrowolski i Skarbnik Gminy Supraśl Lucyna Majewska podpisali dziś umowę na dofinansowanie przebudowy ulicy Rybackiej w Sobolewie. Remont będzie kosztował ponad 7 mln zł, z czego ponad 2,5 mln zł pochodzi z rządowego dofinansowania w ramach programu wspierania budowy dróg lokalnych.

 

Ulica Rybacka w Sobolewie stanowi ważny układ komunikacyjny dla mieszkańców Sobolewa, Henrykowa i Zaścianek. W ramach inwestycji zaplanowano budowę kanalizacji deszczowej, wodociągu, kanalizacji sanitarnej i przebudowa fragmentu linii telekomunikacyjnej oraz drogi z jezdnią o nawierzchni bitumicznej. Od strony północnej wzdłuż jedni powstanie chodnik z kostki brukowej wraz ze zjazdami na posesje. Po stronie chodnika będzie wykonana umocniona skarpa.

Ta wyczekiwana budowa drogi rozpoczęła się w połowie lipca br. Wykonuje ją firma BK-TRAS Roboty Drogowe, Borsukiewicz sp.j. Prace mają zakończyć się  w listopadzie tego roku. Koszt inwestycji to 7 122 634,86 zł, z czego 2,5 mln. zł stanowi dofinansowanie.

Umowa jest o dofinansowanie środkami pochodzącymi z budżetu Państwa Zadania "Przebudowa drogi gminnej - ul. Rybackiej w Sobolewie" realizowanego w ramach "Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej". Ta umowa udostępni następne środki do budowy i utwardzenia drogi Ulicy Rybackiej w Sobolewie.

Kalendarium

 Lipiec 2024 
PnWtŚrCzPtSoN
1234
293031    

Nadchodzące wydarzenia

Festiwa sztuki teatralnej...

lipiec
piątek
5
Festiwal "Między wierszami" w Supraślu to wydarzenie, które łączy w sobie różne dziedziny...

III Światowe mistrzostwa ...

sierpień
sobota
3

14:00

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.