Sezon wakacyjny zakończył sie w Supraślu w ostatnim tygodniu na zawodach ratunkowych dla młodzierzy oraz z Lato z Karate Shotokan. 

Zajęcia odbyły się w Zespole Szkół Sportowych w Supraślu. W sześciu dwugodzinnych treningach wzięły udział 22 osoby (18 w wieku 7-16 lat oraz 4 osoby dorosłe).

Uczestnicy wykonywali szereg ćwiczeń, gier i zabaw ogólnorozwojowych, które miały za cel poprawienie ogólnej kondycji i sprawności fizycznej. W części specjalistycznej młodzi adepci poznawali podstawowe techniki karate, natomiast osoby z grupy zaawansowanej doskonali wcześniej poznane techniki i ich kombinacje, jak również trenowano różne formy walki, w tym walki sportowej. Celem ćwiczeń było też właściwe przygotowanie karateków ,,Bushido” Supraśl do kolejnych startów w zawodach regionalnych, a także ogólnopolskich ze szczególnym uwzględnieniem konkurencji kata.

Poznano nowe formy ćwiczeń formalnych: kata Empi- ,,Jaskółka” i Gankaku-,,Żuraw na skale”, które należą do form bardziej zaawansowanych. Podczas zajęć przekazano wiele istotnych informacji z zakresu historii karate ze szczególnym uwzględnieniem stylu shotokan i kwestii etycznych związanych z ćwiczeniem sztuk obronnych. Omówiono też   podstawowe aspekty związane z ćwiczeniem karate jako sportu olimpijskiego i uwypuklono informacje o przygotowaniach zawodników karate i zasadach jakie będą obowiązywać podczas igrzyskach olimpijskich w Tokyo w 2020 r. Kilkakrotnie poruszano zagadnienie aktywnego trybu życia jako receptę na utrzymanie dobrego samopoczucia i dobrej kondycji fizycznej. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż w akcji ,,Lato z karate shotokan” wzięły też udział 4 osoby przyjezdne, które postanowiły aktywnie spędzić czas wolny poprzez udział w naszych zajęciach. Uwypuklono też temat przeciwdziałania zagrożeniom wynikających z korzystania z nieodpowiednich do wieku stron internetowych, cechujących się agresywnością, brutalnością i wulgaryzmami, które mogą wywierać negatywny wpływ na rozwój dzieci i młodzieży oraz właściwych reakcji w sytuacjach zagrożeń uzależnieniami (narkomania, alkoholizm).

Zdjęcia z zawodów:

http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,B2D3F3C0323EE51D3CC2F1AF1F6539695ECC4739#/ (Podkreśl i wklej w wyszykiwarce)

Kalendarium

 Czerwiec 2024 
PnWtŚrCzPtSoN
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.