Modernizacji i rozbudowie oświetlenia ulicznego przy drodze krajowej nr 65, czyli przy Szosie Baranowickiej w Zaściankach, Grabówce i Sobolewie to inwestycja, która choć nie wygrała w Budżecie Obywatelskim Gminy Supraśl to i tak została zrealizowana.

 

Inwestycja kosztuje Gminę Supraśl ponad 620 tys. zł. Szosa Baranowicka, lub inaczej droga krajowa nr 65, jest głównym węzłem komunikacyjnym w gminie Supraśl, który łączy się także bezpośrednio z Białymstokiem. Dlatego też władze Supraśla inwestują w polepszenie warunków na tej trasie.

Prace podzielono na dwa etapy. Etap I, którym zajmowało się Białostockie Przedsiębiorstwo Instalacji Elektrycznych Sp. z o.o., obejmowało wykonanie robót na odcinku od ronda im. Powstańców Styczniowych do ul. Afrykańskiej. Drugim etapem: od ulicy Afrykańskiej do ronda im. Pełkowskiego zajęła się firma Elbor Eugeniusz Borowik.

Modernizacji i rozbudowie oświetlenia ulicznego polegały m.in. na wykonaniu elektroenergetycznej kablowej linii oświetleniowej nN, budowie 11-metrowych słupów stalowych z wysięgnikami oraz przejść metodą przewiertu z linią kablową pod drogą krajową.

szosa bar3

szosa bar1

 

Kalendarium

 Lipiec 2024 
PnWtŚrCzPtSoN
1234
293031    

Nadchodzące wydarzenia

Festiwa sztuki teatralnej...

lipiec
piątek
5
Festiwal "Między wierszami" w Supraślu to wydarzenie, które łączy w sobie różne dziedziny...

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.