Supraśl to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych polskich miast - tak o Supraślu napisała Ramona Nocoń z niemieckiego portalu polenjournal.de.

Supraśl to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych polskich miast. Przez ostatnie 200 lat rozwinął się z sennego liczącego 300 osób miasteczka, w miasto z prawdziwego zdarzenia - tak o Supraślu napisała Ramona Nocoń z portalu informacyjnego w języku niemieckim polenjournal.de.

Polenjournal.de to portal prezentujący informacje z polski w języku niemieckim. Jest jednym z wiodących tego typu portali na terenie Niemiec. Informacje w nim zawarte, publikowane są co jakiś czas także w kwartalniku polenjournal.de. W kwartalniku również możemy znaleźć artykuł o Supraślu.

Artykuł promuje Supraśl i okolice, jako jeden z najważniejszych punktów na mapie turystycznej Województwa Podlaskiego, oto fragment: "Supraśl jest bardzo zielonym miastem, idealnym miejscem na pobyt, dla osób lubiących aktywność na świeżym powietrzu. Miejscowość i jej okolice posiadają bardzo szeroką ofertę skierowaną do aktywnych turystów m.in. setki kilometrów tras rowerowych i pieszych, szlaki konne oraz trasy pod spływy kajakowe. W wywiadzie z PolenJournal.de dr Radosław Dobrowolski zwraca uwagę że Supraśl połączony jest ścieżką rowerową z Białymstokiem, która prowadzi przez Puszczę Knyszyńską. W pobliżu Supraśla znajduje się Arboretum – przepiękny park leśny, będący jednocześnie ogrodem botanicznym. Jest to idealne miejsce dla osób lubiących spacery."

Osoby znające język niemiecki zachęcamy do zapoznania się z artykułem: POLENJOURNAL (KLIKNIJ)

polenjournal.jpg

 

 

 

Kalendarium

 Czerwiec 2024 
PnWtŚrCzPtSoN
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.