Rozpoczęła się przebudowa sieci kanalizacji sanitarnej ulic Marii Konopnickiej i Spółdzielczej w Supraślu. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość, bo roboty będą trwały do końca września. Warto jednak poczekać, gdyż sprawna kanalizacja to bardzo ważna rzecz, szczególnie w tak pięknym kurorcie jakim jest Supraśl.

Inwestycję, za cenę nieco ponad 312 tysięcy złotych, realizuje firma Zakład Instalatorstwa Sanitarnego i c.o. Bogusław Piekut. Okres gwarancji na wykonane roboty wynosi 7 lat. Prowadzone prace dotyczą budowy nowej sieci kanalizacji sanitarnej, i przebudowy dawnej, pod ulicą Spółdzielczą oraz Konopnickiej i Dolną w Supraślu. Zakres robót obejmuje budowę sieci kanalizacji oraz budowę przyłączy kanalizacji sanitarnej. Ma też zostać usunięty uszkodzony kanał sanitarny, zlokalizowany na działkach prywatnych. - Przebudowany będzie główny kolektor kanalizacji, znajdujący się pod ulicą Spółdzielczą. Stary kolektor sprawia spore kłopoty – mówi Radosław Dobrowolski, burmistrz Supraśla.

Projekt przewiduje budowę kanału sanitarnego średnicy 200 mm, na odcinku o łącznej długości 190 metrów. Same przyłącza sieci sanitarnej będą miały długość 66 metrów. Nowa sieć kanalizacji zostanie połączona ze starszą. W ramach inwestycji zostaną zdemontowane stare kanały sanitarne oraz studnie rewizyjne w pasie drogowym ulicy Konopnickiej, Spółdzielczej i Dolnej. Część prac prowadzonych będzie na prywatnych działkach, oczywiście po uprzednich ustaleniach i za zgodą ich właścicieli. Wykonawca  jest zobowiązany do tego, aby w trakcie realizacji inwestycji zapewnić dojazd mieszkańcom ulic oraz służbom ratowniczym, do ich domów.

W związku z przebudową sieci kanalizacji sanitarnej pod ulicami Marii Konopnickiej i Spółdzielczej w Supraślu w dniach od 10 maja do 10 czerwca 2021 roku będzie zamknięty odcinek ulicy Spółdzielczej (od ulicy Dolnej do ulicy Konopnickiej). Mieszkańcy ulicy Konopnickiej w celu dojazdu do swoich posesji muszą korzystać z objazdów - wjazd z ulicy Dolnej lub z ulicy Kościelnej. Kolejny odcinek ulicy Konopnickiej zostanie zamknięty w późniejszym terminie. Wszystkie roboty mają zakończyć się do 30 września.

Adam Białous

Kalendarium

 Wrzesień 2023 
PnWtŚrCzPtSoN
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.