Rozpoczęła się przebudowa sieci kanalizacji sanitarnej ulic Marii Konopnickiej i Spółdzielczej w Supraślu. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość, bo roboty będą trwały do końca września. Warto jednak poczekać, gdyż sprawna kanalizacja to bardzo ważna rzecz, szczególnie w tak pięknym kurorcie jakim jest Supraśl.

Inwestycję, za cenę nieco ponad 312 tysięcy złotych, realizuje firma Zakład Instalatorstwa Sanitarnego i c.o. Bogusław Piekut. Okres gwarancji na wykonane roboty wynosi 7 lat. Prowadzone prace dotyczą budowy nowej sieci kanalizacji sanitarnej, i przebudowy dawnej, pod ulicą Spółdzielczą oraz Konopnickiej i Dolną w Supraślu. Zakres robót obejmuje budowę sieci kanalizacji oraz budowę przyłączy kanalizacji sanitarnej. Ma też zostać usunięty uszkodzony kanał sanitarny, zlokalizowany na działkach prywatnych. - Przebudowany będzie główny kolektor kanalizacji, znajdujący się pod ulicą Spółdzielczą. Stary kolektor sprawia spore kłopoty – mówi Radosław Dobrowolski, burmistrz Supraśla.

Projekt przewiduje budowę kanału sanitarnego średnicy 200 mm, na odcinku o łącznej długości 190 metrów. Same przyłącza sieci sanitarnej będą miały długość 66 metrów. Nowa sieć kanalizacji zostanie połączona ze starszą. W ramach inwestycji zostaną zdemontowane stare kanały sanitarne oraz studnie rewizyjne w pasie drogowym ulicy Konopnickiej, Spółdzielczej i Dolnej. Część prac prowadzonych będzie na prywatnych działkach, oczywiście po uprzednich ustaleniach i za zgodą ich właścicieli. Wykonawca  jest zobowiązany do tego, aby w trakcie realizacji inwestycji zapewnić dojazd mieszkańcom ulic oraz służbom ratowniczym, do ich domów.

W związku z przebudową sieci kanalizacji sanitarnej pod ulicami Marii Konopnickiej i Spółdzielczej w Supraślu w dniach od 10 maja do 10 czerwca 2021 roku będzie zamknięty odcinek ulicy Spółdzielczej (od ulicy Dolnej do ulicy Konopnickiej). Mieszkańcy ulicy Konopnickiej w celu dojazdu do swoich posesji muszą korzystać z objazdów - wjazd z ulicy Dolnej lub z ulicy Kościelnej. Kolejny odcinek ulicy Konopnickiej zostanie zamknięty w późniejszym terminie. Wszystkie roboty mają zakończyć się do 30 września.

Adam Białous

Kalendarium

 Czerwiec 2024 
PnWtŚrCzPtSoN
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272830

Nadchodzące wydarzenia

Wystawa w Muzeum Ikon w S...

czerwiec
sobota
29

17:00

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.