20 sierpnia (piątek) o godz.18.00 w Bibliotece Publicznej w Supraślu (ul. Cieliczańska 1, I p.) odbędzie się prezentacja książki „Partyzanci. Dziennikarze na celowniku Łukaszenki”. Poprzedzi ją pokaz dokumentalnego filmu TV Belsat, podsumowującego rok białoruskich protestów:

https://www.facebook.com/aleksy.dzikawicki/videos/1010308543040312

PARTYZANCI plakatW prezentacji udział wezmą: pomysłodawczyni projektu, dziennikarka TVP Arleta Bojke, autorka jednego z reportaży Maria Przełomiec – TVP Info- Studio Wschód, Taciana Nidbaj - wiceprzewodnicząca zamkniętego przez reżim PEN Centrum, zrzeszającego niezależnych białoruskich literatów, Anna Maria Dyner, ekspert ds. bezpieczeństwa w Europie Wschodniej z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych oraz zaproszeni dziennikarze z Białorusi, TVP3 i TV Belsat.

Książka, jest zbiorem 20 reportaży napisanych przez 29 polskich dziennikarzy, opisujących historie, uwięzionych przez reżim Łukaszenki przedstawicieli białoruskich mediów. M.in. Kaciaryny Andrejewej i Darji Czulcowej, które pokazywały antyłukaszenkowskie protesty na żywo mimo świadomości, że ta praca skończy się dla nich więzieniem, Julii Słuckiej, szefowej białoruskiego Press Clubu, której zapiski z ponad 6-miesięcznego już pobytu w więzieniu boleśnie uświadamiają odczłowieczenie tamtejszego systemu. Andrzeja Poczobuta, który za kratami przechorował Covid-19, a jego rodzina tygodniami nie dostawała jego listów.

Dochód ze sprzedaży książki trafi do Informacyjnego Biura Białoruś w Fokusie, które przeznaczy pieniądze na pomoc represjonowanym dziennikarzom.

Prezentacja książki w Supraślu została zorganizowana przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Supraślu, Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu, regionalnego oddziału TVP w Białymstoku oraz Telewizji Belsat.

WSTĘP WOLNY. SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

Kalendarium

 Czerwiec 2023 
PnWtŚrCzPtSoN
   1234
567891011
19202122232425
2627282930  

Nadchodzące wydarzenia

Wystawa plenerowa KAPLICZ...

czerwiec
poniedziałek
12
Wydarzenie w ramach Dni Supraśla:
12-18 czerwca – Wystawa plenerowa KAPLICZKI....

Wizyty w Wiosce Indiański...

czerwiec
poniedziałek
12
Wydarzenie w ramach Dni Supraśla:
12-16 czerwca – Wizyty w Wiosce Indiańskiej w...
16:00

Spektakl Alicja

czerwiec
poniedziałek
12
Spektakl "ALICJA" - fragmenty - grupa teatralna działająca przy Centrum Kultury i Rekreacji w...
19:00

"Drukarski tydzień&q...

czerwiec
wtorek
13
Wydarzenie w ramach Dni Supraśla:
13-16 czerwca – "Drukarski tydzień" w Muzeum Sztuki...

Spektakl "Matecznik&...

czerwiec
wtorek
13
Wydarzenie w ramach Dni Supraśla:
13 czerwca – Spektakl "Matecznik" (dla dorosłych) -...
19:00

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.