Fundacja Magna Res Libertas, działając pod egidą Nadleśnictwa Supraśl, jest organizatorem trzech wypraw rowerowych, na terenie gminy Supraśl. Wyprawy realizowane są w ramach projektu „Peleton Pamięci Szlakami Polskich Powstań Narodowych”. Udział w tych rowerowych eskapadach służy zdrowiu oraz rozwija poczucie patriotyzmu.

peleton pamieciUczestnicy jednodniowych wypraw rowerowych (31 lipca, 7 sierpnia, 21 sierpnia) odwiedzają miejsca związane z Powstaniem Styczniowym, Listopadowym  oraz walkami AK. „Zapraszamy do odkrywania tych miejsc razem z nami w ramach przygotowanych tematycznych tras. Udział w Peletonie Pamięci to niepowtarzalna okazja aby pamięć o bohaterach naszej historii połączyć z dbałością o własne zdrowie i tężyznę fizyczną.” - czytamy na profilu facebook -  Fundacji Magna Res Libertas. Wszystkie wycieczki rozpoczynają się w Supraślu, a ich trasy wiodą przez miejsca takie jak m.in. Budzisk, Dworzysk, Woronicze, Kopna Góra – Cmentarz Powstańców Listopadowych, Góra Świętej Anny – Krzyż Powstańców Styczniowych, Królowy Most i Izoby.  Udział w wycieczkach jest bezpłatny.

Organizatorzy peletonu pamięci piszą, że serce się raduję, gdy widzi się dzieci uczestniczące w takich wydarzeniach, czytające o historii Powstania Listopadowego i Styczniowego na tablicach umieszczonych, na poszczególnych etapach rowerowej wyprawy. Duży udział w przygotowaniu i przeprowadzeniu patriotycznych wycieczek ma Nadleśnictwo Supraśl. „Wielkie podziękowania dla Nadleśnictwa Supraśl za objęcie patronatem naszej inicjatywy. Podziękowania Panu Krzysztofowi Łaziukowi, za przekazanie ogromu wiedzy i informacji na temat Powstania Listopadowego i Styczniowego - niesamowity wykład!” - piszą organizatorzy peletonu.

Adam Białous

Kalendarium

 Kwiecień 2024 
PnWtŚrCzPtSoN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.