Gmina Supraśl ponownie otrzymała ogólnopolski tytuł „Symbol Polskiej Samorządności” przyznawany przez dziennikarzy i specjalistów. Nagrodę w jedenastej już edycji programu odebrał burmistrz Gminy Supraśl.

„Dla mnie jest to uhonorowanie naszych działań” – powiedział po powrocie z uroczystej gali w Katowicach burmistrz Radosław Dobrowolski – „Mamy tę świadomość, że mimo ogromnej pomocy z zewnątrz [dotacje unijne, program Polski Ład] mamy trudności, aby zaspokoić wszystkie potrzeby mieszkańców. Jednak łatwiej jest nam dźwigać te ciężary i obowiązki Gminy poprzez tego typu zauważenie na polskim rynku. Dzięki temu, że jesteśmy widoczni, mamy więcej sił i odwagi, aby rozwijać się w dobrym kierunku” – dodał burmistrz.

"Symbol" to ogólnopolski program, którego organizatorzy pokazują przykłady najlepszych samorządów, spółek komunalnych, spółdzielni, firm, uczelni, instytutów PAN w kraju. Co roku w gronie nominowanych znajdują się podmioty, których działania odznaczają się najwyższą jakością zarządzania, sprawnością w pozyskiwaniu i dysponowaniu środkami unijnymi, ale również dbałością o dobro mieszkańców. Nagrodę przyznają dziennikarze z „Monitora Rynkowego” (dodatek do Gazety Prawnej) oraz „Monitora Biznesu” (dodatek do gazety Rzeczpospolita).

Gmina Supraśl była w tym roku jedynym wyróżnionym samorządem z województwa podlaskiego. Warto podkreślić, że „Symbol Polskiej Samorządności” trafił także na ręce burmistrza w 2018 i 2019 roku.

 

Kalendarium

 Czerwiec 2024 
PnWtŚrCzPtSoN
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.