Tegoroczny Festyn Rodzinny odbył się 30 lipca  2022r., na boisku przy GPEK w Karakulach, w postaci imprezy plenerowej z zabawą, muzyką a także nauką poprzez zabawę.


Oficjalna część uroczystości rozpoczęła się powitaniem gości i podziękowaniem partnerowi wydarzenia Marszałkowi Województwa Podlaskiego Panu Arturowi Kosickiemu, patronom: Staroście Powiatu Białostockiego Panu Janowi Bolesławowi Perkowskiemu, którego reprezentował Pan Henryk Suchocki - radny Powiatu, Burmistrzowi Supraśla, Panu dr Radoslawowi Dobrowolskiemu, który osobiście brał udział w wydarzeniu wraz ze swoim zastępcą Panem Marcinem Iwaniukiem.
Wśród zaproszonych gości pojawili się również: Pani Monika Suszczyńska – Przewodnicząca Rady Gminy Supraśl, Pani Krystyna Woronko – Radna Gminy Supraśl reprezentująca Karakule i Sowlany, Pan Daniel Sadowski – Radny Gminy Supraśl reprezentujący sąsiednie Ogrodniczki, Pani Barbara Szutko - Kierownik MOPS w Supraślu, ks. Józef Kowalczuk – proboszcz parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Karakulach

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Karakulach przygotowały poczęstunek mieszkańcom Karakul. Był bigos, chleb ze smalcem, ogórki małosolne, pyszna lemoniada z mięty z miejscowych ogrodów. Pod wieczór Rada Sołecka przygotowała ognisko z kiełbaskami.
Wśród przygotowanych atrakcji były: występy muzyczne sióstr Ostapczuk, następnie zaprezentował się na scenie Zespół Jarzębina z Karakul, po raz pierwszy w nowych podlaskich strojach, ufundowanych przez Marszałka Województwa Podlaskiego.

Podczas festynu we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zaprezentowała się   w ramach projektu „Bezpieczne Wakacje” jednostka Policji - Komisariat Policji w Wasilkowie z posterunku w Czarnej Białostockiej. Policjanci przygotowali dzieciom konkursy z licznymi nagrodami. Stanowisko policyjne było oblegane przez najmłodszych uczestników festynu.
Swoje stoiska zaprezentowali również inni sponsorzy: Bank PKO BP, Oriflame, Stacja Sanitarno-epidemiologiczna w Białymstoku, Lody Duet wózek z lodami "Stacja Lody"

Nie obyło się też bez animacji, zabaw na dmuchańcach, przejazd Bajkową Kolejką, na co chętnych nie brakowało. Każde dziecko otrzymało drobną przekąskę w waty cukrowej.  Były też animacje, zabawy integracyjne dla nieco starszych. Każdy konkurs był nagradzany.

Konkurs kulinarny pod honorowym patronatem Burmistrza Supraśla cieszył się ogromnym zainteresowaniem.  Uczestników - również bardzo młodych mieszkańców Karakul- uhonorowano atrakcyjnymi nagrodami. Zwycięzcy zapowiedzieli, iż podzielą się przepisami na Sałatkę z Kurczaka z żurawiną,  Jagodzianki w ciście ziemniaczanym, Bomby Podlaskie,  ciasto Marcinek czy Sernik chałwowy.

Burmistrz Suprśla uhonorował również Panią Joannę Banach z Koła Gospodyń Wiejskich w Karakulach, która zwyciężyła etap wojewódzki Kół Gospodyń Wiejskich w konkursie Miss Wdzięku 45+ i zdobyła nagrodę publiczności. Tym samym zakwalifikowała się wraz z KGW w Karakulach na Finał Festiwalu odbędzie się 01 października 2022 r. na błoniach PGE Narodowego w Warszawie i pojadą reprezentować Gminę Supraśl i Województwo Podlaskie.

Panie z Karakul już nie po raz pierwszy pokazały, że wiejskie społeczności potrafią być bardzo aktywne, kreatywne pełne wdzięku i energii.

Kolejne nagrody przyznano mieszkankom Karakul zaangażowanym w reprezentowanie Sołectwa podczas turnieju Wymiatacze 2022 podczas Dni Supraśla. Jako jedyna drużyna kobieca Panie ścigały się z męskimi reprezentacjami z innych sołectw.
Nagrodzono też młode pokolenie dopingujących Karakule dziewczynek i wszystkie dzieci, z Karakul, które swoją pracą i zaangażowaniem przyczyniają się do rozwoju i promocji Karakul. A jest czym się pochwalić!

Zwieńczeniem wieczoru był występ zespołu Metro i tańce, niejednokrotnie bez butów na trawie nowego boiska, realizowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Supraśl.

Tekst i foto dzięki uprzejmości Moniki Siemion, sołtys Karakul

Kalendarium

 Kwiecień 2024 
PnWtŚrCzPtSoN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.