W czasie ferii zimowych, w dniach 23.01.2023 - 27.01.2023 r. w Sportowej Szkole Podstawowej im. F. Mareckiego w Supraślu zostało zorganizowane zimowisko pod hasłem „Aktywne ferie zimowe-zdrowo, pożytecznie i przyjemnie”. Celem wypoczynku było zapewnienie uczniom opieki, aktywnego spędzania czasu wolnego, kształtowanie postaw prozdrowotnych, w bliskości z naturą i przyrodą najbliższego otoczenia.

 

W zimowisku SSP w Supraślu udział wzięło 45 dzieci z różnych środowisk, w tym 7 dzieci z Ukrainy. Zajęcia odbywały się codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-14.00, w trzech grupach po 15 dzieci. Zgodnie z harmonogramem pierwszego dnia, pod hasłem „Kreatywność, talenty dzieci” odbyły się zajęcia sportowe „Wyginam śmiało ciało”, szkolne mini show "Mam talent”, wyjazd do Kręgielni KULA HULA.

W kolejnym dniu pod hasłem: „Relaks i twórczy odpoczynek” wychowawcy grup przeprowadzili wiele zabaw integrujących zespół, zajęć warsztatowych, plastyczno-technicznych, umożliwiających dzieciom wykazanie się talentem i kreatywnością. Odbył się wyjazd do kina HELIOS w Białymstoku. Po powrocie zostały przeprowadzone zdrowe rywalizacje sportowe na sali gimnastycznej zakończone wyjściem rekreacyjnym na świeże powietrze.

Zgodnie z planem w środę towarzyszyło nam hasło: „Zawody i pasje naszych rodziców i znajomych”. Nowością na zimowisku były spotkania z GOŚCIEM DNIA i poznanie jego zawodu czy pasji. Odbyło się spotkanie z malarką, krawcową, leśnikiem, pszczelarzem i zarazem aktorem. Dodatkową atrakcją były zajęcia „ Szlakiem smaków” w pracowni kulinarnej /ciasto, ciasteczka, proste danie kuchni ukraińskiej/. Kolejną nowością były zajęcia w pracowni krawieckiej ”Mała, odważna krawcowa”, podczas których dzieci wykonały „ Misia Przytulaska”.

W czwartek towarzyszyło nam hasło „ Sport to zdrowie”. W tym dniu w rozgrywkach sportowych uczestnicy zimowiska walczyli o Puchar Dyrektora Szkoły. Odbył się również wyjazd do Stadniny koni w Cieliczance, każdy z uczestników miał możliwość bezpośredniego kontaktu z koniem, warsztaty były połączone z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Po obiedzie w grupach zostały przeprowadzone zajęcia warsztatowe o charakterze profilaktycznym na temat szkodliwości różnych uzależnień. Wykorzystano plansze tematyczne, plakaty, filmy, pogadanki promujące zdrowy styl życia. Dzieci wykonały prace plastyczne, ale też otrzymały materiały edukacyjne do domu.

W ostatnim dniu uczestnicy zimowiska wzięli udział w balu karnawałowym i w grze terenowej z „Podchodami”, wychowawcy przy wsparciu uczennic klasy ósmej, ze szkolnego wolontariatu, przygotowali zadania dla poszczególnych grup na świeżym powietrzu z zamiarem celowego działania dla zdrowia dzieci. Podczas zimowiska ,zgodnie z zainteresowaniami, uczestnicy wykonali prace plastyczno-techniczne rozwijające talenty z użyciem nowatorskich rozwiązań: „ Pejzaż zimowy”, „Nałogom mówimy NIE”, „ Nałogi NIE dla mnie”, „Bałwankowa rodzinka”, „ Uważaj na łosia”, „ Aktywne ferie zimowe w mojej szkole” itd. Obiady serwowała wyśmienita kuchnia lokalna PAPU Bistro z Supraśla.

Składamy serdeczne podziękowanie Gminie Supraśl, Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za życzliwość, wsparcie naszej inicjatywy oraz pomoc w postaci dofinansowania powyższego przedsięwzięcia.

Kierownik zimowiska

Renata Łakomiec

Kalendarium

 Czerwiec 2024 
PnWtŚrCzPtSoN
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.