Gmina Supraśl po raz trzeci gości na międzynarodowych targach turystycznych ,,Otdych 2018'' w Mińsku na Białorusi. Razem z Urzędem Marszałkowskim, Augustowem, Białymstokiem i podlaskim oddziałem Polskiej Izby Turystycznej wspólnie promujemy województwo podlaskie.


- Mamy nadzieję, że ta impreza posłuży temu, by polski biznes mógł rozwijać swoją działalność na Białorusi i żeby Polska była dla Białorusinów jeszcze bardziej rozpoznawalnym krajem właśnie pod względem turystyki – stwierdził Michał Chabros chargé d’affaires Ambasady RP w Mińsku.

Na Międzynarodowych Targach Turystycznych „Otdych 2018” swoją ofertę oprócz województwa podlaskiego prezentują także woj. lubelskie, Polska Izba Turystyki i prywatne biura podróży.

Przedstawiciele gminy Supraśl przedstawia ofertę wypoczynkową i turystyczną: zaplecze kulturowe, historyczne, klimatyczne oraz kulinarne i noclegowe. Nie brakuje też informacji o ofercie inwestycyjnej i współpracy międzynarodowej m.in. z Wielką Brzostowicą na Białorusi - partnerem naszej gminy.

Obecni na targach  przedstawiciele biur podróży śmiało twierdzą, że odnotowują wzrost liczby turystów z Białorusi odwiedzających Polskę i są zainteresowani dalszym rozwojem tego typu kontaktów.
– Turyści z Białorusi są dla nas bardzo ważni i z roku na rok doskonalimy dla nich naszą ofertę – powiedział dla Ambasady RP w Mińsku Dariusz Wojtal, wiceprezes Polskiej Izby Turystyki.

Podlaska oferta cieszy się dużym zainteresowaniem zwiedzających. Wiele osób, choć zna nasz region deklaruje, że zawita do gminy Supraśl.

foto- źródło: Ambasada RP w Mińsku

 

Kalendarium

 Czerwiec 2024 
PnWtŚrCzPtSoN
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.